5روش افزایش قدرت هوندا

افزایش سرعت موتور سیکلت ۱۲۵ با انجام این ۵ کار
موتور سیکلت هوندا ۱۲۵ از موتور سیکلت های پر طرفدار و ارزانترین نوع موتور سیکلت در کشور ماست. البته هیچ ارزانی بی دلیل نیست و همه ما از معایب این موتور سیکلت مطلعیم. موتور سیکلت ۱۲۵ معمولا سرعت زیادی ندارد


 بدلیل آنکه انجین آن برای سفر های درون شهری طراحی شده و در واقع بدلیل تک سیلندر بودن انجین آن، کشش ایجاد قدرت بالا برای سرعت بیشتر را ندارد. افزایش سرعت موتور سیکلت ۱۲۵ بستگی به ۵ مورد دارد که در این مطلب قصد داریم برای شما بازگو کنیم.


افزایش سرعت موتور سیکلت ۱۲۵
برای افزایش سرعت موتور سیکلت ۱۲۵ باید کمی مهارت در مکانیکی این نوع از موتور سیکلت داشته باشید. بهتر است اگر مبتدی هستید این کار را به یک تعمیر کار خبره بسپارید و خودتان هوس دستکاری موتور سیکلت خود را نکنید.
در هر حال اگر آشنایی کافی با نحوه کارکرد انجین موتور سیکلت خود دارید ما به شما توصیه میکنیم این ۵ مورد را برای بهبود سرعت و عملکرد موتور سیکلت خود انجام دهید؛


استفاده از شمع خوب
شمع وظیفه اش ایجاد اشتعال درون محفظه احتراق است. این وسیله، با جرقه زدن، مخلوط هوا و سوخت را مشتعل میکند و با ایجاد احتراق، انجین عمل میکند و موتور بکار می افتد.


گاهی استفاده از شمع های نا مرغوب، مانع از ایجاد جرقه مناسب و قوی در محفظه میشود و احتراق خوبی اتفاق نمی افتد و در نتیجه موتور سیکلت نمیتواند آنطور که باید کار کند. شمع های مرغوب و درجه یک را میتوانید از فروشگاه بایکرشاپ نیز تهیه کنید. پیشنهاد ما استفاده از شمع دو پلاتین است که جرقه های بسیار قوی و ایده الی را تولید میکنند.


تنظیم کاربرات موتور سیکلت
تنظیم کاربرات موتور سیکلت یک روش بسیار عالی برای افزایش سرعت موتور سیکلت ۱۲۵ است.
وظیفه کاربراتور موتور سیکلت آماده سازی سوخت مورد نیاز موتور سیکلت میباشد. کاربراتور در واقع مهم ترین قطعه در سیستم های سوخت رسانی موتور سیکلت های کاربراتوری است.


در موتور سیکلت های جدید تر از سیستم انژکتور بجای کاربراتور استفاده میشود اما در موتور سیکلت های قدیمی تر همانند هندا ۱۲۵ هنوز هم از کاربراتور استفاده میشود. تنظیم کاربراتور موتور سیکلت ۱۲۵ باعث میشود که سوخت رسانی بهتر انجام شود و همچنین موجب کارکرد بهتر انجین موتور سیکلت و در نهایت افزایش شتاب و کاهش مصرف سوخت موتور سیکلت میشود.


تعویض اگزوز موتور سیکلت
اگزوز موتور سیکلت وظیفه خروج دود های حاصل از احتراق از انجین را داراست. اگر دود ها و گازهای مونوکسید کربن از محفظه خارج نشوند، انجین از کار می افتد زیرا برای احتراق علاوه بر سوخت و جرقه نیاز به اکسیژن هم هست. اگزوز ها از تعدادی قطعه تشکیل شده اند که پس از مدتی قطعات درون آنها کیفیت خود را از دست میدهند و رفته رفته جان موتور سیکلت را میگیرند.


سعی کنید از اگزوز های مرغوب برای افزایش سرعت موتور سیکلت ۱۲۵ استفاده کنید. مثلا اگزوز تیزرو یدک پارت از آن دسته اگزوز هاییست که میتوانید روی آن حساب ویژه باز کنید.


فیلر گیری موتور سیکلت
فیلر به فاصله بین محل حرکت سوپاپ های انجین موتور سیکلت گفته میشود. فیلر در واقع قطعه خاصی از موتور سیکلت نیست بلکه یک تعریف از فاصله است که در حرکت سوپاپ های موتور سیکلت تاثیر گذار میباشد. فیلر گیری یعنی تنظیم همین فاصله، این کار قطعا عملکرد انجین را بهبود میبخشد و باعث میشود که انجین بهتر کار کند و در نتیجه سرعت موتور سیکلت افزایش پیدا کند.


ه

تعویض فیلتر هوا
برای ایجاد احتراق درست علاوه بر تعویض شمع و تنظیم کاربرات، شما باید هوای ورودی را هم تصفیه کنید تا احتراق از هوای نامرغوب تغذیه شود. این روش از ارزانترین و آسانترین راه های افزایش سرعت و قدرت موتور سیکلت هوندا ۱۲۵ است. فیلتر هوا دقیقا همانند شش های بدن انسان عمل میکند.
اگر فیلتر هوای مرغوب و مناسب نصب نکنید، قطعا احتراق خوبی صورت نمیگیرد و سرعت موتور سیکلت رو به افول خواهد رفت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× ارتباط با شما